hu

"A pozitív pszichológia azt vizsgálja tudományosan, hogyan érdemes az életet leginkább megélni"
(Peterson, 2008)

Tudta?

A pozitív gondolkodás segíthet a stressz kezelésében és még az egészséget is javíthatja. Egyes tanulmányok valóban azt támasztják alá, hogy az olyan személyiségjegyek, mint az optimizmus és a pesszimizmus, egészséged és jólléted számos területére hatással lehetnek. Az optimizmussal általában együtt járó pozitív gondolkodás kulcsfontosságú része a hatékony stresszkezelésnek.

A pozitív hozzáállás olyan gondolkodásmód, mely segít meglátni és felismerni a lehetőségeket.

A ProSelf segít Önnek fókuszálni az egyéni és szociális jóllétére és célunk, hogy 4 területen keresztül javítsuk az életminőségét.

Fizikai jól-lét

A testünkre sokszor úgy gondolunk, mintha természetes lenne, hogy van és működik. Csak akkor kezdünk el vele foglalkozni, ha jelzi a gondokat. Kevésbé gondolunk arra, hogy „őt” is edzeni kell. A fizikai jól-lét tudatosítása segít bennünket abban, hogy elkerüljük a jellemző stressz-betegségeket, mint a magas vérnyomás, cukorbetegség, vagy kardiovaszkuláris gondok. Prevencióval sokat tehetünk az idős kori jól-létünkért.

Fontos, hogy testünk energikust legyen, és hogy fordítsunk figyelmet arra, hogy fizikiailag egészségesek és fittek maradjunk.

Érzelmi jól-lét

A jól-lét egyik legerősebb alap-pillére a reziliencia. Ha olyan vagyok, mint a „Kelj fel Jancsi” játék gyermek korunkban, fel tudok állni minden helyzetben. Ehhez sok minden kell. Tisztában kell lennem az értékeimmel, mi fontos számomra az életben, hiszen ez az iránytű. Számtalan kutatás visszaigazolta, hogy az optimista látásmód, az alkalmazkodó gondolkodásmód, a hála képessége, a rugalmas hozzáállás segít ezeknek a céloknak az elérésében.

Képesnek kell lennem arra, hogy pozitívan alkalmazkodjak a változásokhoz, stresszhelyzetekhez és a körülöttem lévő világot is így lássam.

Mentális jól-lét

Amikor fiatalnak és kompetensnek érezzük magunkat, sokszor szánalommal fordulunk azok felé, akik nem képesek a legegyszerűbb logikai, vagy matematikai feladatok végrehajtására, vagy az egyszer már megfogalmazott céljaik elérésére. Kevéssé gondolunk arra, hogy mi is kerülhetünk ilyen helyzetbe, és tehetünk azért, hogy ez majd velünk ne történhessen meg.

Fontos, hogy éljen bennünk a vágy, hogy frissek maradjunk szellemileg, megfogalmazzuk és elérjük céljainkat, úgy hogy tudjuk, miben vagyunk jók és miben kell fejlődni ehhez.

Szociális jól-lét

1942 óta folynak kutatások a Harvard Egyetemen arról, hogy milyen tényezők játszanak szerepet az emberi boldogságban. Egy egyetemes szabály látható, amely azt mutatja, hogy azok az emberek a legboldogabbak, akiknek szoros emberi kapcsolataik vannak. A kutatások azt is kimutatták, hogy a környezetvédelemhez és a közvetlen szomszédságuk fejlődéséhez hozzájáruló emberek boldogabbak.

Figyeljünk a közvetlen környezetünkre, legyünk támogatóak és támogatottak, valamint legyünk nyitottak a körülöttünk lévő világra és az iránta való felelősségvállalásra.

Lehetőség van ezeknek az „izmoknak” az edzésére és megerősítésére, így önállóan vagy a barátaival, családjával és a társadalommal együtt dolgozhat életminőségének javításán.

Próbálja ki most! Kezdjen el a boldogságán dolgozni! Töltse le a ProSelf applikációt!

Töltse le most!
"Ha elkezd erőfeszítést tenni, hogy „felébressze önmagát” - azaz jobban figyeljen a tetteire - hirtelen sokkal jobban kezdi értékelni az életet."